W jaki sposób powstrzymać wypadanie włosów?

Witam! Mam problem z wypadającymi włosami! Już widać i to spore prześwity, a mam 21 lat dopiero. Chodzę do dermatologa, ale nie wiem, czy to najlepsze dla mnie wyjście, bo stosuje mi to co bym wyczytał w Internecie! Zrobiłem wszystkie badania, bo tak kazała lekarka, ale nic na nich nie wyszło, więc zdrów. Aktualnie stosuje Loxon 5%, już jakaś 4-5 butelka, a więc minęło jakieś pół roku! Efekty? Są momenty, gdzie chwale ten lek, ale są takie momenty, gdzie jak go nałożę to nie chce patrzyć na swoje włosy, wyglądają jak siano i te prześwity! Do tego stosowałem cynk w tabletkach, ale już teraz dermatolog odpuścił i zostałem tylko na suplementach diety! A teraz pytanie, które mnie najbardziej meczy. Mianowicie - przeciągam palcami po włosach, kiedy one wyglądają na "zdrowe" to wtedy wypadnie parę włosków dziennie, a kiedy wyglądają one na takie sianowate, przeciągam palcami i co przeciągnięcie wypadnie jak nie jeden to 5! Nie wiem co robić by one wyglądały cały czas na zdrowe, bo nie jest to spowodowane myciem lub nie myciem, więc proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. Wizyty u dermatologa niestety są niezbędne.
Dzięki wykonanym badaniom laboratoryjnym wykluczono inne częste przyczyny łysienie (m.in. niedokrwistość, czy zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy).
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Terapia ta dopiero po 6-12 miesiącach przynosi efekty.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.
 Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty