Kuracja Zineryt Epiduo na usunięcie trzech blizn potrądzikowych

Na usunięcie trzech blizn potrądzikowych dermatolog przepisał mi kurację Zineryt Epiduo (dwa razy dziennie, najpierw Zineryt, a po około 5 minutach Epiduo przez okres 10 dni). Jednak już po czwartym razie zaprzestałem kuracji, gdyż skóra zaczęła mnie piec i miejsce to zrobiło się bardzo czerwone. Od dwóch tygodni stosuję kremy nawilżające (np. Allerco), lecz przez tak długi okres nastąpiła tylko niewielka poprawa. Czy jest to normalne zjawisko? Czy może to być sygnał, iż coś jest nie tak?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli wystąpiła reakcja nadwrażliwości na leki konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Stosowanie do aktualnego stanu klinicznego zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Witam Epiduo przesusza skórę, jednak kiedy się maść nałoży grubiej może dojść do podrażnienia. Można stosować je co 2 dni. Na blizny polecam zastosowanie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej peelingów medycznych.Zabiegi te wykonuje się w serii.