Kwalifikacja do kolejnego zabiegu artroskopowego

Witam, po konsultacji ortopedycznej zostałam zakwalifikowana do kolejnego zabiegu artroskopowego podczas którego będą podcinać troczki rzepki, uwalniać więzadło rzepki gdyż jest zrośnięte z blizną oraz ustawiać ją z powodu bocznego przyparcia. Lekarz wspominał o ewentualności wstawienia w staw śrub. Na czym polega taki zabieg i od czego zależy czy będą wstawiane śruby? Pozdrawiam

Witam. W trakcie zabiegu okaże się co trzeba i co można zrobić. Jeśli konieczne będzie zespalanie kości lub przymocowanie więzadła, to i śruby może będą potrzebne. Zdecyduje operator, a nie będzie możliwe w trakcie znieczulenia porozmawianie z Panią.

proszę zadać te pytania przyszłemu operatorowi! Decyzja co do konieczności użycia śrub zapadnie zapewne podczas operacji - zależnie od jej przebiegu , zż