Łagodne zmiany w piersiach

Mam 38 lat. Z bólem w lewej piersi udałam się do ginekologa (nie wiem czy to od stresu czy coś innego). Wykonał USG badanie palpacyjne. Powiedział, że zmiany są łagodne i nic niepokojącego nie widzi. Zlecił badania hormonów markery nowotworowe i dodał, że z uwagi na moje obciążenie (nie wiem czy chodzi o przebyty nowotwór tarczycy czy o problemy mojej mamy) oraz ilość tkanki tłuszczowej mogę zrobić 1 mammografię.Czy usg jest "ślepe" w piersi tłuszczowej?Czy jednak widziałby coś złego na usg?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w Pani wieku badanie USG jest badaniem zalecanym i dokładniejszym niż badanie mammograficzne. Zalecam stosowanie sie do zalecen lekarskich. Pozdrawiam