Laserowa korekta wad wzroku

Witam. Zaczne od tego ze mam wade wzroku -5 i nosze soczewki od 6 lat. Moje oczy dobrze to znosza. Niestety tydz temu dopadlo mnie zapalenie rogowki.. dostalam krople powiekszajace zrenice,antybiotyk i zel. Zaczerwienienie, lzawienie zniknelo zrenica jest nadal powiekszona ale lekarz mowil ze to zniknie i ze jest na oku male zamglenie i ja wlasnie apropo tego zamglenia czy to jest cos groznego? Dodam ze z bliska widze rozmazany obraz tym okiem..Moze to byc poczatek jakiejs zacmy badz jaskry?

Witam Panią. Przy noszeniu soczewek kontaktowych mogą zdarzać się różnego rodzaju zapalenia, dotyczy to zarówno spojówek jak i rogówki. Nie precyzuje Pani czy zapalenie rogówki ma podłoże bakteryjne czy wirusowe. Przy bakteryjnym zapaleniu rogówki leczenie nie powinno trwać długo ( ok. 2 tyg. ) ; natomiast przy wirusowym może trwać nawet kilka tygodni. Nie jest to na pewno początek zaćmy ani tym bardziej jaskry.
Pozdrawiam