Leczenie anginy ropnej lekiem Xorimax 500

Witam. Mam anginę ropną. Lekarz przepisała Xorimax 500 2/d, Szałwia do płukania 4/5/d, Tantum Verde (naprawde?), Enterol 250 1/d i Ipuprofen od bólu(nie działa). 3 dzień kuracji i jest coraz gorzej. Gardło bez zmian boli mnie cała szczęka (jakby szczękościsk, bo nie mogę do końca otworzyć) oraz mam stan zapalny w prawej stronie jamy ustnej i na dziąsłach - są nabrzmiałe, bolą strasznie, pękły. Czy to normalne obiawy? Płacić 132zł znowu prywatnie, czy ustawić się do nfz w 6 godzinnej kolejce?

Michał Springer

Witam, leki zalecone przez lekarza stosuje się w anginie (również Tantum Verde - do odkażenia i znieczulenia gardła). Standardowe leczenie trwa 10 dni, ale jeżeli odczuwa Pan nasilenie objawów, należy ponownie skonsultować się z lekarzem, celem ewentualnej modyfikacji leczenia. Wybór lekarza należy do Pana, w tym zakresie niestety nie mogę Panu pomóc. Pozdrawiam.