Leczenie antydepresantami bez kontroli lekarskiej

Czy to normalne ze lekarz psychiatra na moje kilkakrotnie powtarzane w czasie wizyty slowa o samobójstwie powiedział że jeżeli Pani tego chce to zrobi to pani i ja w tym pani nie mogę przeszkodzić". Wyjeżdżam daleko,nie będę pod żadną kontrolą lekarską, wypisał mi mozarin na 2 mce, nigdy nie brałam żadnych antydepresantów,po kolejne recepty może przychodzić mama i mi je wysyłać pocztą,czy mam brać te leki bez kontroli lekarskiej,chce poczuć się lepiej.

Witaj,
Myślę,że żadne leki nie są w stanie rozwiązać tak istotnego problemu jak depresja.Koniecznie,jeszcze przed wyjazdem zachęcam do wizyty u dobrego psychoterapeuty,by przygotować się od strony psychicznej do zmian w życiu/w tym także rozstań,które przezywasz i na które ów lekarz daje niekorzystne dla Ciebie odpowiedzi/.Jeżeli jesteś w Warszawie,zapraszam do OHIP,gdzie będziesz mogła umówić wizytę lub kilka wizyt zanim wyjedziesz.To bardzo pomaga.
Pozdrawiam serdecznie.

Moim zdaniem, przy wdrożeniu nowych leków pacjent wymaga kontroli co 2-3tyg. Nie wiemy, czy Pan pozytywnie zareaguje na leczenie. Wydaję się, że warto co najmniej 1 raz w miesiącu skonsultować swój stan (stopień poprawy, objawy uboczne) z psychiatrą.