Stosowanie antydepresantów przez 21-latkę

Witam mam bardzo poważne pytanie . Biorę lek mozarin (antydepresant) od tygodnia .mam lęki , ale byłam u psychologa . I powiedziała mi ,ze wszystko siedzi w mojej głowie i leki tu sa zbędne . Zapisałam sie na psychoterapię . Lęki które mam pojawiają sie w sytuacjach kiedy sama sie nakręcam . Zastanawiam się czy antydepresanty sa tak naprawde mi potrzebne . Serotoninę można wprowadzić naturalnymi sposobami . Sportem . Zdrowa dieta . Medytacja . Ale czy farmakoterapia jest mi potrzebna ? Czy tylko

Dzień dobry,

Nie sposób udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wykracza to poza możliwości porady internetowej.
Farmakoterapia i psychoterapia nie stoją w opozycji do siebie, celem obu metod jest wyleczenie - ale tak, w zależności od zaburzenia/stanu pacjenta raz jedna, a raz druga metoda jest podstawowa albo wyłączna, a druga "wspierająca".
W przypadku zab.lękowych psychoterapia jest metodą z wyboru (podstawową), a wspomagające zastosowanie leków należy do decyzji/oceny lekarza i Pani.