Bezsenność a stosowanie antydepresantów

Witam mam problemy z bezsennymi nocami już 10 lat z przerwami. Biorę antydepresanty ale różnie to bywa. W zasadzie to nie mam stresów ale czasami chodzę później spać niż mi się chce i chyba mam rozlegulowany zegar. Ostatnio mi się nasiliło i cały czas myślę tylko o spaniu. Mój mąż ma mnie dość. Chciałabym z nim posiedzieć. Jestem typem skowronka. Ostatnio jedna noc śpię 3 dwie godziny następne w weekend 9 godzin i tak w kratkę. Jak znów nie śpię to się nakręcam. Nie wiem czy to jest typowa bezsenność czy zaburzenie zegara a potem nakrecanie się. Czy mam chodzić później czy już 21. Leżeć w łóżku. Boję się konsekwencji bezsenności że zachoruje i szybko umrę :((proszę o jakaś poradę i edukację. Chodzę na terapię i nic to nie daje bo jest grupowa i tylko się e naslucham innych:((

Dzień Dobry Pani,

Nie napisała Pani jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.
Jak radzi sobie Pani ze stresem?
Jak z suplementacją?
Jak z regularną aktywnością fizyczną?
Jaki styl odżywiania?
Czy wykonuje Pani podstawowe oraz specjalistyczne badania kontrolne?

Z Pani relacji, przyczyny Pani bezsenności dopatrywałabym się w Pani stylu życia, który stał się mocno nawykowy.
Zalecałabym dla Pani osobistą konsultację diagnostyczną w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu
oraz psychoterapię indywidualną.

Z życzeniami dla Pani regeneracji energii,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605