Bezsenne nocy i nerwica natręctw

Witam , od młodych lat miewałem czasami bezsenną noc (1x na pół roku) i od tego czasu zacząłem się pytać rodziców czy zasnę , później , kiedy mój tato wrzucił zapałek do kosza i kosz zaczął się palić miałem nerwica natręctw . Bezsenność rozpoczęła się 4miesiące przed nerwicą natręctw ( z początku było tak : 1noc przespana , 1 noc nieprzespana itd.) U lekarza , dostałem tabletki Paroxinor , brałem pół tabletki 20mg rano przez pół roku . Po odstawieniu bezsenne noce powróciły. Co to może być ?

Witam, doradzam ponowna konsultacje z lekarzem psychiatra oraz podjęcie psychoterapii co daje znacznie lepsze efekty niż sama farmakoterapia. Podczas sesji będzie mógł Pan wspólnie z terapeuta lepiej przyjrzeć się swojej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie

Niestety źródła bezsenności nie da się ustalić na podstawie krótkiej notatki online, gdyż mogą one być bardzo różne: zaburzenia natury psychicznej na tle nerwowej (depresja, zaburzenia lękowe), zaburzenia neurologiczne, chroniczny stres itd. Polecam zgłosić się na wizytę do psychologa, z którym omówicie konkretne Pana dolegliwości, styl życia, doświadczenia - dopiero po pełnym wywiadzie będzie można podjąć kroki zaradcze. Polecam nie zatrzymywać się jedynie na przyjmowaniu leków, gdyż ich działanie jest doraźne i zazwyczaj krótkotrwałe. Psychoterapia natomiast pomoże bardziej zgłębić problem oraz znaleźć trwalsze rozwiązania. Powodzenia!