Jaki antydepresant warto zastosować?

Drodzy Państwo. Polećcie jakiś dobry antydepresant, który zażywany solo zarówno: usypia, łagodzi lęki oraz zauważalnie podnosi nastrój. Kiedyś dobrze działał na mnie paxtin, ale teraz nawet wenlafaksyna niestety pobudza i nie można po niej zasnąć nie mówiąc już o nastroju. Słyszałem coś o trójpierścieniowych, ale mój lekarz mi odradza z uwagi na liczne działania uboczne oraz osłabienie koncentracji i pogorszenie prób wątrobowych. Leki powonieniem brać, ale jakie. Pozdrawiam serdecznie!

Witam Pana
Rozumiem, że cierpi Pan na bezsenność, zaburzenia lękowe
a także ma Pan obniżony nastrój.
Czy rozważał Pan podjęcie psychoterapii?
Pyta Pan o antydepresanty.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne jest stosowanie
antydepresantów o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresyjne
sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy Pana dolegliwości i nie rozwiązuje Pana problemów,
jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność i zaburzenia
lękowo – depresyjne, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zespołu lękowo-depresyjnego, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

o zastosowaniu danego leku powinien zdecydować lekarz na wizycie po zebraniu pełnego wywiadu oraz badaniu psychiatrycznym.
Paxtin faktycznie ma działanie uspokajające oraz łagodzące lęki a wenlafaksyna raczej aktywizuje- choć też ma działanie przeciwlękowe.
Lekiem który zarówno usypia, łagodzi lęki i poprawia nastrój jest np. mirtazapina.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl