Leczenie endometriozy a ryzyko wystąpienia chorób żylnych

Witam od 6 mies. mam zastosowane leczenie hormonalne w związku z endometriozą - torbiele jajników, Od kilku tyg, zauważyłam bardziej widoczne żyły na łydkach, pod kolanami i ciężkość nóg, Wiem że tabletki wywołują takie skutki uboczne, Staram się codziennie chodzić używam maści z kasztanowca, gdyż genetycznie mogę być obciążona żylakami, Czy jest jakieś rozwiązanie aby leczyć endo nie wywołując chorób żylnych,

Magdalena StusiĹska

Niestety- przy leczeniu hormonalnym mogą pojawić się takie problemy. Rozwiązaniem jest ćwiczenie, ew. konsultacja z lekarzem chirurgiem.