Leczenie endoskopowe zatok - gdzie mogę je wykonać?

Jak odczytać z płytki CD: okno kostne, płaszczyznę czołową? Te rzeczy potrzebne są dla lekarza laryngologa do ewentualnego zakwalifikowania mnie na operację endoskopową zatok czołowych. Badanie zatok z TK włącznie miałem robione w Berlinie w Klinice Neukölln, gdzie dowiedziałem się, że mam torbiele w obu zatokach. Do Kliniki zabrano mnie z lotniska po wylądowaniu samolotu. Bardzo mi zależy na badaniu endoskopowym finansowanym z NFZ-tu (jestem emerytem). Proszę o ewentualną pomoc, gdzie takie zabiegi się wykonuje.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety ciężko jest odpowiedzieć na pytanie gdzie w Polsce wykonuje się endoskopowe zabiegi zatok. Technika ta stała się bowiem dość popularna, więc stosuje się ją w wielu specjalistycznych szpitalach/pracowniach medycznych. Jednym z najpopularniejszych takich miejsc jest MML Centrum Medyczne w Warszawie, gdzie znajduje się centrum leczenia zatok.
Jeżeli zaś chodzi o odtworzenie obrazów z tomografii komputerowej, to zależy w jakim formacie została zapisana płyta. Najprawdopodobniej, by odtworzyć płytę konieczne jest do tego posiadanie konkretnego programu. Wydaje się jednak, że nie powinno być z tym problemu w żadnej ze specjalistycznych jednostek, które posiadają licencję na programy tomograficzne.