Jak postępować z polipami nosa?

Witam . Mam problemy z oddychaniem. Bylem w Centrum Medycznym na NFZ. Lekarz wstepnie stwierdził polipy nosa . Dostalem od niego trzy skierowania . 1 skierowanie na tomografie komputerowa zatok - bylem w szpitalu i dostalem termin na styczen 2019 . 2 skierowanie na pelna morfologie - lekarz mowil ze zabieg moze byc kolo marca wiec mam z morfologia zaczekac do lutego. 3 skierowanie do szpitala gdzie jest napisane : rozpoznanie polipy nosa do operacji w znieczuleniu miejscowym . Jednak nie ma na tym skierowaniu ani kodu ICD10 ani terminu przyjecia. Co ja mam z tym skieorwaniem do szpitala zrobic ? Gdzie mam je zaniesc ? na SOR ? I kiedy je zaniesc teraz czy za 3 miesiace po zrobieniu omografii komputerowej i morfologii ?

Po pierwsze już od wojny nie stosujemy znieczuleń miejscowych. Po drugie polipy operujemy wyłącznie z jedno czasową operacją zatok ponieważ to z zatok wyrastają polipy. Usuwanie samych polipów to zabieg podobny do strzyżenia trawnika. Po trzecie o rodzaju znieczulenia decyduje pacjent a nie lekarz kierujący. Po czwarte idź na wizytę do chirurga głowy i szyi pracownika Kliniki to i termin będzie szybki i operator pewny i oczywiście operuj się tylko endoskopowo. Na wizytę zabierz PŁYTĘ z badaniem TK zatok. Podzwoń po innych sąsiednich pracowniach TK w innych miastach czasami mają znacznie krótsze terminy. A prywatnie czyli szybko to koszt około 300 zł.