Aparat ortodontyczny a usunięcie polipów metodą endoskopową

Za trzy miesiące będę miał wykonany zabieg usunięcia polipów w nosie metodą endoskopową. Jednocześnie w najbliższym czasie będę musiał założyć aparat ortodontyczny. Mam pytanie: Czy aparat ortodontyczny w jakimś stopniu przeszkadza w wykonaniu tego zabiegu? Czy mogę go założyć w najbliższym czasie? Czy lepiej poczekać i założyć go po zabiegu? Będę bardzo wdzięczny na odpowiedź. Pozdrawiam

Polipy w nosie to nie są polipy z nosa tylko z reguły są one z zatok przynosowych w których nie mieszcząc się już i rozrastając się niszczą struktury kostne zatok i penetrują do nosa. A więc sama operacja polipów nosa to zabieg podobny do strzyżenia trawnika i tak w końcu odrosnąć muszą. nie daj się na to nabrać.