Leczenie gardła i kaszlu
Co może być tego przyczyną.Leczenie gardła z ob jawami kaszlu trwa ponad 2 miesiące.Wyniki dobre t.z.n gastroskopia przełyku,RTG płuc,wymaz z gardła,echo serca,wyniki tarczycowe.Ostatnio wykonane wyniki niepokojące to:podżuchwowe węzły chłonne powiększone 1,5, OB17/46, Krwinki białe (WBC)3,46 z tendencją spadkową,w morfologi(C55)%monocytów 17,9 , mikroskopowa ocena rozmazu krwi(C32) Monocyty14%.Jakie badanie wykonać aby zdiagnozować przyczynę problemu chora ma 55 lat

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wyniki oraz powiększone węzły chłonne wskazują najpewniej na stan zapalny. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka serologiczna w kierunku infekcji o etiologii wirusowej lub pasożytniczej. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszą diagnostyką.