Leczenie grzybicy a obawy przed rzeżączką

Witam. Mam 19 lat i od prawie pół roku jestem leczona na grzybicę. Objawy nie ustępują pomimo brania wielu leków. Mam obawy, że może być to rzeżączka. Czy mogę zasugerować to lekarzowi? Czy mogę też wymagać, żeby zrobił mi wymaz z pochwy? Czy robi to lekarz na nfz, daje skierowanie do labolatorium czy jak to wygląda? Czy taki wymaz robi się konkretnie w kierunku np. grzybicy lub rzeżączki, czy jeśli np. zrobią mi wymaz na grzyby to czy może wyjść na nim rzeżączka?

Wymaz bada się w kierunku konkretnej choroby, więc z badania na grzyby nie wynika nic w sprawie rzeżączki. Jeśli ma Pani takie obawy, proszę przekazać je swojemu lekarzowi, na pewno znajdzie właściwe rozwiązanie.