Leczenie kanałowe i resekcja wierzchołka korzenia zęba

Witam . W poniedziałek usunięto mi zęba (szustkę) ząb był wcześniej zeszlifowany po czym koronki nie pasowały niestety ząb został powtórnie oszlifowany . Do tego doszło leczenie kanałowe i resekcja wierzchołka korzenia zęba . Niestety pojawiło sie zapalenie i ząb został usunięty . Nadal odczuwam ból skończyłam właśnie przyjmować antybiotyk mimo tego stan zapalny nadal sie utrzymuje . Codziennie dostaje jakis kompres do luki po zębie co uśmierza ból na kilka godz. Jak długo może to potrwać ?

Dzień dobry, ma Pani za sobą dość długą historię choroby tego zęba. Oznacza to, że tkanka kostna została solidnie zainfekowana bakteriami. To mogło być przyczyną rozpadu skrzepu i powstania suchego zębodołu. Sytuacja dość bolesna, ale po dwóch tygodniach najczęściej przestaje boleć. Zakładanie opatrunków do rany z odpowiednim lekarstwem, a także podleczenie okolicy laserem może pomóc uśmierzyć ból. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz..

Bez badania bezpośredniego i oceny RTG trudno jest określić czas trwania leczenia. Zwykle jest to sprawa indywidualna zależna od trafności rozpoznania i jak Pacjent reaguje na leki i postępowanie lecznicze.