Leczenie nadciśnienia na tle stresowym

Witam. Proszę o pomoc mój partner od 13 lat leczy się na nadciśnienie na tle stresowym. I od jakiegoś czasu ma problem z potencją i jednocześnie z pociągiem seksualnym. Martwi się tym, że ma z tym problem bo ma dopiero 30 lat. Próbowaliśmy już różnych suplementów diety ale nie pomagają ostatnio okazało się że ma witaminę D3 na poziomie 14. Czy to ma jakiś wpływ na ten problem? Jak można by było go rozwiązać? Chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak. Czy może powinien zażywać witaminy z grupy B?

Nie ma generalnie czegoś takiego jak nadciśnienie na tle stresowym. Rozpoznajemy nadciśnienie samoistne w przeważającej ilości przypadków. Owszem stres ma wpływ na wysokość ciśnienia ale nie jest jego jedyną przyczyną. Trzeba w związku z tym najpierw ocenić, czy leki które mąż używa na nadciśnienie nie mają w swoich działaniach ubocznych problemów seksualnych. Jak ten problem zostanie rozwiązany to mąż mógłby odwiedzić urologa i się przebadać profilaktycznie. Urolog mógłby poradzić też leczenie farmakologiczne objawowe waszych problemów, W końcu powinniśmy zająć się stresem, który niewątpliwie może wpływać na życie seksualne i to w 90% przypadków. Można stres leczyć psychologicznie i farmakologicznie.Nie ma co bawić się dalej w suplementy diety bo to szkoda czasu i pieniędzy.

Witam. Jeśli podwyższone ciśnienie jest skutkiem długotrwałego stresu, to należy udać się do psychologa na psychoterapię i leczyć organizm od strony psychologicznej. Problemy, których się nie rozwiązuje od razu kumulują w organizmie negatywne emocje. Blokada i zaleganie emocji fizjologicznie może objawiać się podwyższonym ciśnieniem. Symptom ten wskazuje na zaniedbywanie zdrowia psychicznego. A wiec nie ma co zwlekać, trzeba szukać pomocy u psychologa. Pozdrawiam