Odruch wymiotny w sytuacjach stresowych

Witam. Mój problem polega na tym, że miewam odruchy wymiotne. Bywają w różnych sytuacjach np. po wypiciu kawy, w sytuacjach stresujących bywają też bezobjawowo. W takich sytuacjach pomaga mi gorzka czekolada. Nigdy nie dochodziło do wymiotów, nie mam kłopotów z trawieniem. Co jest powodem takich reakcji??

Podobne reakcje mogą rzeczywiście być reakcją na stres lub też objawem somatyzacyjnym (inaczej mówiąc ciało reaguje na emocje). Zależnie od stopnia nasilenia, uciążliwości i współwystępowania innych objawów zachęcałabym do konsultacji psychologicznej. Podobnych dolegliwości można się skutecznie pozbyć w psychoterapii.

Witam, moga byc na tle stresowym lub np zwiazane z nerwica, prosze skonsultowac sie z lekarzem psychiatra, ktory dalej Pania pokieruje.Pozdrawiam serdecznie.