Leczenie odgniotów spowodowanych butami roboczymi

Prosze o pomoc. Maz od kilku lat ma na stopach odgnioty.Prawdopodobnie spowodowane niewygodnymi butami roboczymi. Stosowal rozne preparaty polecane w aptece, ale stan jego stop jest tragiczny( ma wydrążone dziury). Raz byl u dermatologa na wymrazaniu, ale to tylko pogorszylo sprawe. Maz twierdzi, ze po zabiegu odgniotow zrobilo sie wiecej. Czy jest ktos w stanie polecic mi skuteczny sposob na wyleczenie stop?? Z gory dziekuje;)

Witam. W tej sytuacji mąż przede wszystkim powinien używać wygodnych i zapewniających dostęp powietrza butów. Warto również systematycznie stosować preparaty zmiękczające naskórek. Oczywiście warto pozostać również pod stałą opieką dermatologa.