Leczenie operacyjne zespołu Polanda

Witam.Mam 19 lat. Piszę w związku z chorobą wrodzoną jaką jest Zespół Polanda. W 99% jestem pewien,że ją właśnie mam(brak lewego mięśnia klatki piersiowej,kość promieniowa u lewej ręki cieńsza,krótsze palce u lewej ręki,problemy z układem pokarmowym),słyszałem,że jest możliwość operacji refundowanej przez nfz, od jakich czynników to zależy i do jakiego lekarza powinienem się udać aby omówić mój problem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, możliwości leczenia w przypadku zespołu Polanda zależą od stopnia nasilenia deformacji i ich wpływu na ograniczenie funkcji. W pierwszej kolejności sugeruję skontaktować się z ortopedą.