Leczenie rany stopy cukrzycowej

Powikłania cukrzycy .Witam bardzo serdecznie błagam o odpowiedź czy mogę ranę stopy cukrzycowej już dobrze podleczonej -nie ma wysięku mogę leczyć lampą Zeppter. Rana jest na spodzie stopy tzw podbicie. Mam 57 lat i cukrzycę typu I. Andrzej Wojteczek

Witam Pana,

Takie leczenie może mieć jedynie charakter wspomagający, zaszkodzić, nie zaszkodzi, ale proszę nie spodziewać się rewelacyjnych efektów, tylko dzięki lampie. Jest wiele sposobów leczenia stopy cukrzycowej, których skuteczność została udowodniona naukowo. Ważne jest również dobre wyrównanie cukrzycy, aby stopa szybciej się goiła. Myślę, że dobrze będzie, jeśli będzie Pan pod stałą opieką diabetologa, który będzie czuwał na procesem gojenia Pana stopy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz