Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie rany stopy cukrzycowej

Powikłania cukrzycy .Witam bardzo serdecznie błagam o odpowiedź czy mogę ranę stopy cukrzycowej już dobrze podleczonej -nie ma wysięku mogę leczyć lampą Zeppter. Rana jest na spodzie stopy tzw podbicie. Mam 57 lat i cukrzycę typu I. Andrzej Wojteczek
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Standardy leczenia cukrzycy

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Schorzenie to dzielimy na kilka typów. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze standardami leczenia cukrzycy.

Witam Pana,

Takie leczenie może mieć jedynie charakter wspomagający, zaszkodzić, nie zaszkodzi, ale proszę nie spodziewać się rewelacyjnych efektów, tylko dzięki lampie. Jest wiele sposobów leczenia stopy cukrzycowej, których skuteczność została udowodniona naukowo. Ważne jest również dobre wyrównanie cukrzycy, aby stopa szybciej się goiła. Myślę, że dobrze będzie, jeśli będzie Pan pod stałą opieką diabetologa, który będzie czuwał na procesem gojenia Pana stopy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy