Leczenie schizofrenii paranoidalnej od 10 lat

Mam 34 lata OD 10 lat leczę się na schizofrenię paranoidalną.To co mi najbardziej dokucza to to,że jak jestem w towarzystwie innych ludzi to mam problemy z jasnym myśleniem(odczuwam chaos w głowie),mam problemy ze zrozumieniem tego co ktoś do mnie mówi i chaotycznie się wypowiadam. Jestem też raz pobudzony raz spowolniały Biorę obecnie Abilify 15 mg rano i ketilept 300mg na noc.Nie wiem jak z tym walczyć.Czy te objawy można zaliczyć do objawów negatywnych ?

Witam serdecznie. Oczywiście można to zaliczyć do wspomnianych negatywnych objawów choroby. "Objawy negatywne" to funkcje i wrażenia deficytowe, które zubożają psychikę i zachowanie w związku z chorobą. Są przewlekłe i postępują powoli. Sugerowałaby udać się do swojego lekarza by zmodyfikować leczenie.