Dzień dobry,
wszawica to problem, który niezmiennie powraca, pomimo tego, że obecnie mamy bardzo wysokie standardy higieny i porządku. Do zarażenia pasożytem najczęściej dochodzi przez kontakty dzieci z rówieśnikami, choć faktem jest, że wesz może być przeniesiona na ubraniu, np. czapce. W pozbyciu się tego problemu potrzebny jest upór, konsekwencja, a przede wszystkim bardzo staranne zastosowanie się do wskazówek w broszurze załączonej do środków zwalczających wszawicę. Jeśli Pani rzetelnie przeprowadziła kurację, bardzo solidnie wyczesała włosy wszystkich domowników, a następnie cały zabieg powtórzyła po siedmiu dniach, nie powinniście mieć już Państwo z wszawicą problemu. Ważne, żeby podobne działania podjęli rodzice w Państwa otoczeniu, by mieć pewność, że wszystkie możliwe ogniska pasożyta zostały zlikwidowane. Zapraszamy do lektury artykułów szczegółowo objaśniających procedurę postępowania:
https://portal.abczdrowie.pl/wszawica-glowowa
https://parenting.pl/wszawica-to-nie-wstyd-dowiedz-sie-jak-chronic-i-leczyc-swoje-dziecko
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-glowy-po-zarazeniu-wszawica
Pisze Pani, że po zastosowaniu kuracji doszło u Pani do podrażnienia skóry głowy, której objawami jest swędzenie, łupież oraz przetłuszczające się włosy. Ten stan może być konsekwencją zastosowanych środków zwalczających wszy. W tej sytuacji może pomóc pielęgnacja skóry głowy delikatnymi, hipoalergicznymymi szamponami. Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto zwrócić się do dermatologa, żeby uzyskać profesjonalną diagnozę i propozycję leczenia. Poniżej linki omawiające interesującą Panią problematykę.
https://portal.abczdrowie.pl/lupiez
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-skutecznie-pozbyc-sie-lupiezu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.