Leczenie Zespołu Pustego Siodła

Wykryto u mnie zespół pustego siodła czy to może powodować ciągłe zawroty głowy, cały czas mam wrażenie,że za chwilę zemdleje ja już nie jestem w stanie funkcjonować normalnie...trawa to już ponad 5 lat ;-( lekarze odsyłają mnie od jednego do drugiego i rozkładają ręce

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Jeżeli zespół pustego siodła jest problemem o charakterze wtórnym, konieczna jest terapia schorzenia podstawowego. Jeśli chorobie towarzyszy podwyższony poziom prolaktyny w surowicy krwi uzasadnione jest podawanie leków dopaminergicznych, a przy współistnieniu niedoczynności hormonalnej przysadki mózgowej - stosowanie hormonów, których brakuje w organizmie.

W okołoskrzyżowaniowym zapaleniu pajęczynówki zastosowanie znalazły preparaty z grupy kortykosteroidów. W niektórych przypadkach należy rozważyć konieczność zastosowania interwencji neurochirurgicznej.