Lęk, mrowienie ciała, twarzy i kołatania serca

STRACH PRZED SLA, witam od roku dokuczają mi lęk, mrowienie ciała , twarzy , kołatania serca , w sierpniu wykonano rm głowy , bez zmian , od dwóch tygodni ( po 2 dniach od ćwiczenia na stepperze ) mam napięte mięśnie łydki i drgania mięśni szczególnie w nogach , po bad.neurolog. lekarz stwierdził niewielkie odchylenia od normy i skierował na oddz. neur. , wykonano mr odcinka szyjnego , bez zmian ognisk. , wypisano mnie z pramolanem , a fascykulacje i napieta łydka są nadal. proszę o pomoc

Rozpoznanie SLA stawia się na podstawie ściśle ustalonych kryteriów, obejmujących:
1. objawów klinicznych
2. zmiany w badaniu EMG, wykonanym wg specjalnego protokołu przeznaczonego do diagnostyki SLA
3. odchylenia w badaniu neurologicznym świadczącym o uszkodzeniu górnego i dolnego neuronu ruchowego.

Proszę wykonac ischemiczna próbę tężyczkową.
Pani objawy raczej wskazują na nerwicę niż SLA.