Lek na rozrzedzenie kataru dla 9-miesięcznego dziecka

Mam 9 miesiecznego synka który ma katar wczesniej lekarz przepisywała mu elofen, dodatkowo Dostal na gardło tantum verde mimo ze wczesniej brał argentin T i dostał strasznej wysypki, spuchl bylismy w szpitalu ponoc po jednym zlekow, chce mu dac Jakis lek na rozrzedzenie kataru co moge kupic nie idac do lekarza nie chce by zlapal w poczekalni inne choroby.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Z racji wieku dziecka ciężko znaleźć odpowiedni preparat, proponuję stosować preparaty wody morskiej w sprayu lub wypróbować sól fizjologiczną. Włączenie jakichkolwiek leków wymaga konsultacji z pediatrą.
Pozdrawiam