Lek prokinetyczny a tarczyca

Od 11 lat biore lek prokinektyczny cinitapride(generyk) przeciwko refluksowi. Do tej pory nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Od roku cos zaczelo dziac sie z moja tarczyca(objawy nadczynnosci, ale wyniki w normie). Czy cinitaprida moze podwyzszac poziom prolaktynas, skoro dziala obnizajaco na dopamine?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak leki prokinetyczne mogą powodować podwyższenie poziomu prolaktyny. Należy oczywiście potwierdzić takie działanie odpowiednim postępowaniem diagnostycznym. Proszę udać się do lekarza endokrynologa.