Lek Tertensif na nadciśnienie

Biorę lek tertensif na nadciśnienie od dwóch miesięcy ciśnienie w miarę się unormowało ale nadal miewam skoki w gabinecie u lekarza dobija do 200/100 a i czasem przekracza lekarz twierdzi że to efekt białego fartucha nerwy i żaden lek mi nie pomoże jeśli tego nie opanuje(nie powinienem chodzić do lekarza) ja jestem wyluzowany a w środku mi żołądek ściska mam 41 lat a co będzie jak będę miał 50-tkę i takie skoki wylew , udar jak to opanować.

Witam. Tak zwane nadciśnienie białego fartucha jest przypadłością bardzo częstą - być może oswoi się Pan z wizytami u lekarza w miarę tego jak będą one coraz częstsze i bardziej regularne. Poza tym warto wykonać badanie holter RR - czyli całodobowe monitorowanie ciśnienia krwi - być może istnieje konieczność weryfikacji dotychczasowej terapii.