Leki na alergię: czy podczas karmienia piersią mogę je przyjmować?

Niedługo jadę do domu, a tam dopada mnie alergia. Podejrzewam, że jestem uczulona na sierść, ponieważ w domu mamy psa i chomika. Zaczyna drapać mnie gardło i kompletnie nie mogę oddychać. Mam trzymiesięcznego synka. Czy podczas karmienia piersią mogę zażywać jakiekolwiek leki na alergię i krople do nosa?

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Większość leków antyalergicznych jest przeciwwskanaza w trakcie ciąży i laktacji, gdyż mogą przenikać przez łożysko lub do mleka matki. W szególnych przypadkach można zastosować niewielkie dawki leku pod warunkiem odstawienia dziecka od piersi na kilka godzin. Do wybrania najlepszego Pani leczenia wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego.
Przyznam jednak, że nie rozumiem, dlaczego ma Pani w domu zwierzęta, ktore tak silnie Panią uczulają. Ze względu na dziecko, które mogło odziedziczyć po Pani  geny odpowiedzialne za wspomniane dolegliwości radziłabym przyjrzeć się dziecku w trakcie najbliższych dni i ewentualnie podjąć decyzję nt zwierząt.
Pozdrawiam.