Objawy alergii pokarmowej u dziecka karmionego piersią

Witam. Jakie sa objawy alergii pokarmowej u niemowlęcia? Czy zawsze jest to wysypka? Syn przy piersi płacze i wygina sie i nie wiem czy to efekt alergii (jeśli ja ma) czy nagromadzonego powietrza w jelitkach. Nie ma wysypki więc czy mogę wykluczyć alergie ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To może być związane np. z jakimś błędem dietetycznym z Pani strony. Aromaty niektórych potraw przenikają do pokarmu i zmieniają jego smak, co może dziecku nie smakować. Jeśli dziecko ma kolki, można podawać przed jedzeniem do 8 kropel espumisanu.