Lekkie chwianie zębów pod naciskiem przy założonym aparacie w ciąży

Jestem w 26 tyg ciazy. Mam zdiagnozowana cukrzyce ciążową, leczę się dietę i db to idzie (cukier unormowany ponizej 120). Jestem od 5 dni pod okiem diabetologa. Hormony tarczycy mam w normie dla kobiet w ciąży(ale górnej granicy). Do tego noszę aparat i po przesunięciu łuku już około 3 tygodni chwieją mi się lekko zęby pod naciskiem. Orto.wiedziała, że jestem w ciąży. Czy probl. z zębami mimie po ciąży? Czy zachowam zęby czy błąd lek. będzie dla mnie konsekwencja na cale zycie?

W ciągu leczenia aparatem stałym normalna jest niewielka ruchomość zębów. W ciąży organizm wydziela hirmon elastynę, który może ten objaw nasilić. Jeśli Pani cukrzycy nie towarzyszy paradontoza a drut ma właściwą siłę działania - nie powinno być powodu do niepokoju. Pozdrawiam