Lekkie pieczenie po wypróżnianiu 15-latki

Dzien dobry Moja 15 letnia corka przy wyproznianiu sie ma lekkie pieczenie i na papierze pozostaje zywa krew.w tym samym dniu zrobilam badanie na krew utajona wynik dodatni..czy to nie blad robic te badanie w trakcie krwawienia ?i co to moze sie dziac z moim dzieckiem.ogolnie dobrze sie czuje..brak biegunki.jakie bdania zrobic dodatkowo.czy powtarzac bad.na krew utajona?co mam robic martwie sie bardzo..

Witam. Badanie na krew utajona wyjdzie pozytywnie skoro krew jest widoczna gołym okiem. Możliwe że przyczyna tkwi w końcowym odcinku jelita grubego. Proponuję konsultację u lekarza chirurga proktologa.

Należy powtórzyc badanie ale nie w trakcie miesiączki, żeby wynik nie był zakłamany. Jeśli krew utajona nadal wyjdzie +, nalezy koniecznie skonsultować się z gastroenetrologiem dziecięcym.