Lekko podwyższone neutrofile w badaniu krwi

Witam. Prosiłabym o analizę badań. Badania wykonałam 16.02.2010 r. Badanie moczu: Barwa - żółta, czysty, ciężar właściwy 1,02, pH - 6, leukocyty - obecne, azotyny - negatywne, białko - 1,5, cukier - nieobecny, ketony - negatywne, bilirubina - negatywne, erytrocyty - obecne, nabłonki - wielokatne liczne, erytrocyty - świeże usiane pola widzenia, szczawiany wapnia - liczne, bakterie - pojedyncze, śluz - liczne pasma. Krew: WBC - 8,3, NEUT - 5,8, NEUT% - 89,6, LYMPH - 1,9, LYMPH% - 22,5, MXD - 0,6, MXD% - 7,9, RBC - 4,16, HGB - 13,8, HCT - 39,5, MCV - 95, MCH - 33,2, MCHC - 34,9, RDW-CV - 13,4, PLT - 231, PDW - 12,1, MPV - 10,1, P-LCR - 27,1.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, nie podano przyczyny wykonania badań, ani objawów jakie pacjentka prezentuje. W związku z tym moja interpretacja będzie tylko domyślna.

Wynik badania ogólnego moczu może wskazywać na kamicę układu moczowego oraz zakażenie układu moczowego. Jeśli występują jakieś objawy dyzuryczne, tj. częste parcie na mocz, pieczenie cewki przy oddwananiu moczu, ból w podbrzuszu, należy wykonać posiew moczu. Przydatne będzie też wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej.

W badaniu morfologii krwi lekko podwyższone neutrofile (granulocyty obojętnochłonne) mogą odpowiadać infekcji. Pozostałe wyniki są w normie.

Zalecam wiztę u lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.