Lekko podwyższony poziom ALT jako skutek przyjmowania leków

Brałem przez prawie dwa tygodnie antybiotyk na infekcje bakteryjną a także przez kilka dni środki przeciwbólowe, ketonal, ibuprom. W badaniach wyszedł mi podwyższony lekko ALT, 47. Czy mógł to być skutek tych leków ? Czy ból wątroby może promieniować na tylną cześć pleców a także na pośladek ? Nie czuje bólu wątroby natomiast czuje ból w miejscach wymienionych wyżej, zwłaszcza rano. Dodam że mam także lekką dyskopatie lędźwiową ale chciałbym wykluczyć inne pochodzenie bólu. Morfologia w normie.

Witam Pana,

Nieco podwyższony poziom ALT może wynikać z przyjmowania leków o których Pan pisze. Aby wspomóc wątrobę, warto kupić sobie np. Sylimarol 70 mg i stosować go 2x dziennie + Esseliv 2x1 caps. Po kilku dniach wartosci ALT powinny wrócić do wartoci prawidłowych. Ból o którym Pan pisze raczej nie jest bólem związanym z wątrobą, a raczej z kręgosłupem, który może promieniować do pośladka, a nawet tylnej części uda.
Warto pokazać się u neurologa, może trzeba będzie wykonac jakieś badanie obrazowe.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med.Marek Derkacz