Lekko wypukły obojczyk a nadwyrężenie

dzien dobry mam od 3 miesiecy ból obojczyka jest lekko wypukły przy mostku gdy porównuje go z drugim i boli.tak sie dzieje gdy zaczełam dzwigac córke a ja jestem dosc drobna osoba.przed urodzeniem tak nie było.czy to moze byc nadwyrezenie?czy takie nadwyrezenie moze powodowac powiekszenie wezłow blisko obojczyka?

Witam,
jeśli obojczyk jest lekko wypukły i bolesny w okolicy mostka, może być to stan zapalny okolicy stawu mostkowo-obojczykowego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną jest przeciążanie kończyny górnej, chyba, że wystąpił wcześniej uraz tej okolicy. Proponuję mniej obciążać tę rękę, wmasowywać maść przeciwzapalną/przeciwbólową, ewentualnie udać się do specjalisty.

Pozdrawiam