Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leukocyty, neutrofile, monocyty u 6,5-letniego dziecka

Witam! Właśnie odebrałam wyniki badani krwi mojego 6 i pół letniego synka i niepokoją mnie wartości: Leukocyty: 5,1 tys gdy norma to 5,5-15,5 Neutrofile: 1,09 tys, norma 1,50-7,50 Monocyty: 12,3% norma 1-6%, ale ilościowo w normie Eozynofile: 7,4% przy normie do 5% Dziecko jada dużo nabiału, pieczywa, mleka i mięsa. Miesiąc temu przechodziło zapalenie oskrzeli z antybiotykiem i sterydami wziewnymi, bierze witaminy. Proszę o odpowiedź, jaka może być przyczyna.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Przyczyn może być wiele. Wyniki mimo odchyleń od normy nie budzą szczególnego niepokoju i wskazują na reakcję alergiczną. Oczywiście bez analizy całościowej wynikó badania krwi oraz stanu klinicznego nie można stwierdzić tego jednoznacznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy