Leukocyty, neutrofile, monocyty u 6,5-letniego dziecka

Witam! Właśnie odebrałam wyniki badani krwi mojego 6 i pół letniego synka i niepokoją mnie wartości: Leukocyty: 5,1 tys gdy norma to 5,5-15,5 Neutrofile: 1,09 tys, norma 1,50-7,50 Monocyty: 12,3% norma 1-6%, ale ilościowo w normie Eozynofile: 7,4% przy normie do 5% Dziecko jada dużo nabiału, pieczywa, mleka i mięsa. Miesiąc temu przechodziło zapalenie oskrzeli z antybiotykiem i sterydami wziewnymi, bierze witaminy. Proszę o odpowiedź, jaka może być przyczyna.

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele. Wyniki mimo odchyleń od normy nie budzą szczególnego niepokoju i wskazują na reakcję alergiczną. Oczywiście bez analizy całościowej wynikó badania krwi oraz stanu klinicznego nie można stwierdzić tego jednoznacznie.