Lewoboczna skolioza, spłycona fizjologiczna lordoza
Witam, proszę o interpretacje badania RTG. Kręgosłup lędźwiowy - lewoboczna skolioza, spłycona fizjologiczna lordoza. Wysokość trzonów kręgowych i szerokość krążków m-k zachowane. Czy to coś poważnego i czy należy to leczyć? Dodam, że mam zblokowany cały lędźwiowy odcinek kręgosłupa, nie mogę wykonywać praktycznie żadnego ruchu i większy ból odczuwam podczas leżenia niż podczas chodzenia. Najgorzej jest w nocy i rano. Jak już rozruszam odczuwam poprawę.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Najlepiej aby Pani udała się wraz z wynikami badań do lekarza ortopedy w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.