Lewoboczna skolioza z rotacją osi długiej w lędźwiowym odcinku kręgosłupa

witam,chcialabym uslyszec pare slow wyjasnienia odnosnie mojego wyniku przeswietlenia odcinka ledzwiowego kregoslupa, oto opis kliszy;-lewoboczna skolioza z rotacja osi dlugiej w ledzwiowym odcinku kregoslupa. katoweustawienie kosci krzyzowej.poglebienielordozy w odcinku ledzwiowym , drobne osteofity na krawedziach przednich i bocznych trzonow kregowych ,poza tym kr.1-s rtg w normie. boli mnie caly kregoslup, bo rtg czesci szyjnej wykazalo zniesienie lordozy , dretwieja mi nogi, rece ,palce

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Opis RTG wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego czy to operacyjnego czy też zachowawczego. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Być może konieczne będzie wykonanie MR kręgosłupa.

Witam,
lewoboczna skolioza z rotacja- skrzywienie boczne kręgosłupa z jednoczesną rotacja kręgów wokół własnej osi ,pogłębienie lordozy i ustawienie kośći krzyżowej może powodować bóle .pozostałe zmiany wskazują na rozpoczynający się proces zwyrodnieniowy.
natomiast drętwienie kończyn może być wynikiem ucisku na korzenie nerwowe w kręgosłupie szyjnym na poziomie C5-C6 oraz w kregosłupie lędźwiowym na poziomie L3-L4,L4-L5, L5-S1.Polecam rozpoczęcie systematycznej rehabilitacji
Pozdrawiam