Liszajec zakaźny u partnera a możliwość współżycia i sypiania w jednym łóżku

Mam pytanie. Mój partner zaraził się liszajcem zakaźnym, i podjał leczenie miejscowe ze wzgledu na małe ilości zmian na skórze (4 ropne krosty) maścią od dermatologa. Czy mogę normalnie uprawiać seks z partnerem i sypiać w jednym łózku? Dodam ze partner śpi w koszuli która osłania chore miejsca na skórze i śpimy pod osobną pościelą. Czy mogę kochać się z mężem i spać, jeśli podjął leczenie, i nie zarazić się? Dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas bezpośredniego kontaktu ze zmianą może dojść do zakażenia. Ryzyko powinna Pani ocenić samodzielnie.