Lizanie rany a nosicielstwo wirusa HIV

moje dziecko skaleczyło się. opiekunka,zamiast wymyć ranę,polizała ją(szok!!!!) czy gdyby była nosicielką hiv, to przez taki incydent dziecko może być zarażone? było to 2 lata temu, ale teraz mi się przypomniało i zaczęłam w taki okropny sposób myśleć. a może to przesada jakaś?córka ma 6 lat, świetnie się rozwija.przepraszam,może to strasznie głupie pytanie ale jestem panikarą i błyskawicznie się nakręcam....

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie. Nie ma możliwości zakażenia przez ślinę. Może warto aby Pani skonsultowała się z psychologiem na temat swojego "nakręcania się".