Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lordoza w odcinku lędźwiowym i protruzja krążka międzykręgowego w badaniu kręgosłupa

Bardzo prosze o porade co dalej robic?jak dlugo moze trwac leczenie i czy to mizliwe w ogóle?Poglebiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa w odc.ledzwiowym.Niewielkie prawostronne skrzywienie kręgosłupa.Na poziomie przestrzeni m/k L5/S1 szerokopodstawna tylna protruzja krążka m/k szerokości do 7 mm z uciskiem na oba korzenie nerwowe.Zwapnienie wielkości 3.5 mm w okolicy prawych korzeni na w/w poziomie.Dziekuje z góry za poradę .
ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że nie powinno się interpretować wyniku badania radiologicznego nie znając stanu klinicznego pacjenta. W opisie nie ma natomiast żadnych informacji o pacjencie, tj. jego wieku, płci, dolegliwościach, przebytym leczeniu, itd. Ogólnie mówiąc opisane zmiany mają charakter zmian zwyrodnieniowych i w zależności od nasilenia objawów wymagają leczenia fizjoterapeutycznego lub operacyjnego. W celu uzyskania informacji jakie leczenie będzie u Pani/Pana najlepsze proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą (neurologiem, neurochirurgiem,ortopedą).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy