Lumbalizacja w wyniku badania kręgosłupa

Dzien dobry . Odebralam wynik moj lekarz jest na urlopie . Pytanie co dalej robic jakie kroki .Lumbalizacja s1.Zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej L1/L2.Osteofity na krawedziach trzonow na tym poziomie .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu kręgosłupa wskazują na chorobę zwyrodnieniową. Jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości bólowych bardzo utrudniających codzienne funkcjonowanie, spokojnie można poczekać na swojego lekarza i dopiero wtedy udać sie na wizytę. Z pewnością pomocna może okazać się fizjoterapia.