Łuszcząca się skóra u tygodniowego noworodka

mam pytanko, Moj niemowlak ma 1 tydzien i bardzo zaczela mu sie luszczyc skora na raczkach i nozkach,czy to jest normalne? prosze o pomoc, i wyskoczylo mu cos takiego na stach jak zajada,co z tym robic? prosze o pomoc

Witam,

Proszę skonsultować się z pediatrą w tej sprawie, gdyż przyczyn może być wiele, zarówno zewnętrznych, np. suche powietrze, jak i wewnętrznych, np. problemy skórne. Skóra noworodka jest niezwykle delikatna, proszę więc zwrócić również baczniejszą uwagę na jej pielęgnację i dużo pić jeśli maluch jest karmiony naturalnie.

Pozdrawiam