Jak postępować w przypadku zatwardzenia u noworodka?

Moj synek ma tydzien i 2 dni i jest na butelce i nie moze sie wypróżnic korczy nozki ma zatwardzenie jak moge mu pomocprosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podała Pani bardzo okrojone informacje, co znacznie utrudnia odpowiedź na pytanie. Jeśli karmi Pani dziecko mlekiem modyfikowanym, być może należy zmienić mleko. Jeśli karmi Pani swoim pokarmem, powinna Pani zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę. O szczegółach proszę porozmawiać z położną środowiskową lub lekarzem pediatrą.