Łuszczyca głowy, skóry i paznokci

18latek łuczczycz skóry głowy,skóry i paznokci,co na to,mam Daivonex krem i płyn i Daivibet płyn, jeszcze łojotokowe zapalenie skóry głowy,od 17.12 zażywa Izotek 20 ma brać do grudnia nie za długo waży 64 ,był lek u 2 lekarzy 1 mówi że koniec, 2 że dalej, miał na głowie setki grudek z jałową ropą z której nie dało sie pobrać wymazu,brał antybiotyki w kremie i płynie po odstawieniu do m-ca wracało włączono Izotek.Smaruje jeszcze głowe Sqamaxem i Dermovate bo cały czas sypie sie z głowy i swędzi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie zaleconej terapii. w razie braku poprawy konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza.

Może warto rozważyć inne alternatywy np. wprowadzenie diety bezglutenowej? Mam pacjentkę z łuszczycą (głównie objawia się na głowie), po 3 miesiącach stosowania diety bezglutenowej nastąpiła poprawa (mniej swędząca głowa, mniejsze łuski, łuszczyca z paznokci prawie całkiem ustąpiła), po 6 miesiącach bardzo znaczna poprawa. Z dzienniczka obserwacji zaobserwowała, że po jajkach i orzechach zmiany nasilają się (swędzenie). Wprowadzenie diety nie u każdego daje efekty, ale jeśli nic nie skutkuje może warto spróbować? Proszę udać się na konsultacje do dietetyka, żeby ułożył dla Pana taką dietę, jest ona ciężka do stosowania, kosztowna (drogie są głównie pieczywa bezglutenowe), ale nie ma się nic do stracenia.