Nasilenie łuszczycy u 4-latki pomimo stosowania leków

Moja córka choruje na łuszczycę. Ma 4 latka. /od roku nie zanikają jej zmiany tylko powiększają się. Dermatolog każe nam nawilżać kremem z mocznikiem. Wcześniej po 10 miesiącach leczenia sterydami zmieniliśmy lekarza. Czytam o różnych dermokosmetykach i różne już stosowaliśmy ( maść z olejem konopnym, emolienty) jednak nic nie pomaga. Czego możemy jeszcze spróbować? Ewa

Witam. Alternatywą jest również zrobienie dziecku testów na nietolerancje pokarmową. Czasami wprowadzenie diety bezglutenowej, bezlaktozowej daje dobre efekty, są one widoczne już po 3 miesiącach stosowania diety. Co prawda nie leczy schorzenia, ale moze zmniejszyć dolegliwości, objawy. Dieta jest trudna do stosowania, dziecko musiało by być pod opieką dobrego dietetyka, ale może warto spróbować?