Jak poradzić sobie z łuszczycą?

Jestem chora na łuszczyce i nie mogę sobie z tym poradzić. Mam 19 lat i nie umiem normalnie żyć, odpycham bliskich mi ludzi i wstydzę się komukolwiek tego powiedzieć. Przez to tracę osoby na których mi naprawdę bardzo zależy. Czasami się załamuje i miesiącami nie wychodzę z domu przez co nie mam dużo znajomych. Nie akceptuje siebie i czasami nie chce mi się żyć. Jak sobie poradzić z tą choroba ?

Czasami wprowadzenie diety bezglutenowej zmniejsza natężenie łuszczycy. Ale proszę to zrobić pod okiem dietetyka, żeby nie dopuścić do niedoborów pokarmowych. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 3 miesiącach, nie zawsze u wszystkich daje to efekt, ale wydaje mi się, że warto spróbować.