Przybranie na wadze po stosowaniu maści ze sterydami na łuszczycę

Witam Panią :) Błagam o radę...otóż przy wzroście 172 cm ważę 81 kg. Chciałabym schudnąć, lecz pragnę dodać, że nie przytyłam przez nadmierne jedzenie, lecz przez maści na sterydach. Mam łuszczycę, a moja pani dermatolog, do której już nie chodzę nie określiła jak dokładnie mam używać leków. Używałam źle i przytyłam z 10-15 kg. Marzę o schudnięciu, nie wyobrażam sobie mieć łuszczycę z taką nadwagą. Jestem skłonna codziennie ćwiczyć, ale żeby były efekty proszę z całych sił o dietę. Pozdrawiam

Witam. Niestety na podstawie informacji które Pani podała, nie można ułożyć diety, bowiem prócz wzrostu i masy ciała niewiele Pani napisała o swoim trybie życia. Nie sądze aby maści spowodowały nadwagę. Tendencja do nadwagi z pewnością bylaby po zażywaniu sterydów doustnie. Zachęcam do wizyty u dietetyka.

Witam.Podaje Pani za mało informacji na ułożenie diety. Proponuję udać się do dietetyka.Bo jest mało prawdopodobne aby tyła Pani przez maści.Pozdrawiam

Witam. Ciężko będzie Pani samodzielnie skomponować dietę, warto udać się do dietetyka, który ustali dla Pani wartościową dietę redukującą. Czasami przy łuszczycy eksperymentalnie można zastosować dietę bezglutenową, która nie leczy choroby, ale może zmniejszyć natężenie dolegliwości lub wydłużać okresy remisji. Proszę tej diety nie stosować samodzielnie, żeby nie naraziła się Pani na niedobory pokarmowe.

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk